четверг, 10 октября 2013 г.

Рефлексія за Модулем 7

      Підходить до кінця навчання за курсом "Комп'ютерні технології та підприємництво". Останні два модулі для мене були найбільш цікавими. Крім інформаційної складової, велику увагу прийшлося приділити технічній стороні питання. Хоча на сьогодні ще є певні труднощі (щось з відправкою пошти), але вцілому, працюючі над 7-м модулем, я навчилася найголовнішого - не боятися "загубитись" в Інтернеті: знайти певну інформацію, проаналізувати її з точки зору достовірності, розрізняти різні сайти та мету викладення їх інформації. Розпізнавання пропагандистських технік у ЗМІ та Інтернеті, критичне оцінювання ресурсів Інтернету - дуже важлива тема, причому не тільки для учнів.
      Бачила, що декілька моїх колег вправно попрацювали і змогли вчасно виконати всі завдання. Деяких з них я вже привітала, також вітаю всіх інших із закінченням навчання на курсі. Важаю, що всі отримали від нього не лише користь, але й задоволення.
Стосовно питання про навчання учнів критичному оцінюванню веб-сайтів: це не лише потрібно, а й дуже необхідно. У час багатократного збільшення потоку інформації, появі багатьох нових сайтів, дуже необхідно дати учням інструмент зручного пошуку і раціонального відбору матеріалів, виховувати інформаційну культуру.
      Я багато працюю з обдарованими дітьми і підсвідомо відчувала, що необхідно "підтягнути" свої знання та вміння щодо роботи з компьютером. Питання про мою участь у цьому курсі виникло і вирішилося майже миттєво. Тепер я бачу, що багато чому навчилася. Проблема була в обмеженості часу для виконання завдань, тому думаю потім щось з них зробити ще раз. Мабуть, після цього я вже зможу ефективніше працювати при підготовці учнів до турнірів, МАНу, інших конкурсів, і просто уроків. Щодо викладання курсу "Підприємництво" учням, то, можливо, через деякий час я можу сказати твердо "так". Зараз є бажання ще більше навчитися, удосконалити набути вміння, розширити знання.
      Безперечно, цей дистанційний курс допоміг мені впевніше почуватися перед учнями. Дякую за таку можливість організаторам курсу. Їм і всім колегам зичу наснаги і творчих успіхів!

понедельник, 7 октября 2013 г.

Виконання Модуля 6

       Чим далі йдемо за курсом, тим цікавіше,  приємніше і спокійніше стає працювати. Виконання цього модуля було для мене корисним, пізнавальним і менш важким, ніж попередні. Поступово питання технічного характеру відходять на другий план. Ще пару тижднів тому я й не думала, що в мене вийде доволі пристойний документ про обчислення витрат, та ще й з діаграмою. Прийшлося напружено працювати, але я задоволена, що не покинула цих курсів і багато чому навчилася.
         По-перше, я могла застосувати свої знання з економіки, по-друге, не так вже і важко складати калькуляцію витрат, коли можемо застосувати такий чудовий механізм, як програму Ехсel. Мені дуже сподобалось будувати діаграму, хоча спочатку з нею івиникали труднощі. Розібратися з цим допомогла Ольга Бутко, за що я їй дуже вдячна. Дякую Вам, Ольга Володимирівна!
       Маркетингова стратегія, правильне рознахування початкових витрат були дуже корисні.
       Стосовно оцінки моїх витрат, я вже не впевнена, що раціонально розподілила кошти, а все тому, що намагалася економити. Найбільшу частку складає заробітна плата, а ось на рекламі і комунальних послугах дещо зекономила. При цьому витрати склали майже 590 тисяч гривень.
Якщо б робила ці обрахунки знову, то дещо б змінила і діаграма витрат виглядала б дещо по-іншому.
     Для розрахунку ціни продукції треба, найперше, вирахувати її собівартість, визначити стратегію функціонування фірми: хочемо прибутки побільше і одразу, чи є сенс виважено вибудовувати свою справу.
     Для кращого засвоєння матеріалу і результативного виконання роботи учнями краще напиасти ( роздрукувати) для них певні матеріали, ніж повідомити усно, щоб в процесі роботи вони могли повертатися до цих дописів.
    Ось на сьогодня поки все, щодо читання дописів, то не всі ми вчасно їх виконуємо, тому приходиться читати не той, хто нижче за списком написав, а які вже є чи дописи тих, з ким найбільше спілкуєшся.