суббота, 28 сентября 2013 г.

Рефлексія до Модуля 5.

     Сегодня, 28 сентября, прошел городской турнир юных економистов. Моя команда заняла 2-е место, что в общем-то неплохо. Еще не решили, поедем ли мы на Всеукр. ТЮЕ. Но теперь я, наконец-то смогу снова  продолжить работу по выполнению заданий Модуля 5. Эти задания были очень интересными.
     Легче всего было выполнять исследования традиционными методами. Труднее всего - задания технического порядка: обработать, сохранить, кому-то открыть доступ, кому-то закрыть. Что-то пошло не так, хотя, в принципе, надо было открыть доступ для чтения остальным участникам группы. В результате - закрыт доступ для проверки работы тьюторам. Как я выяснила после общения с колегами, не только у меня возникла такая проблема.
     Кроме того, выполнение этапа работы затормозилось не только из-за недостатка времени, но и потому, что должна происходить совместная работа: пересылка отдельных документов, прием и заполнение анкет колег, также - получение своей анкеты, заполненной колегами. если где-то сбой, то он тянет за собой всю цепочку. Затем, конечно же, окончательный выбор идеи. Те анкеты, которые я получила, я обработала, но, к сожалению, еще не получила большей части ответов на свою анкету. Так что про качество пока говорить не приходится.
     Я не думаю, что у учеников возникнут трудности технического характера, скорее - по организации работы, взаиморегулирования.
     Выполнение исследований на компьютере с использованием сервера ГуглДокс упорядочивает и облегчает работу, помогает эффективнее обработать данные.
    Для воплощения бизнес-идеи необходимы следующие ресурсы: финансовые (для проведения финансовых операций: закупок оборудования, помещения или его оренды, расчетов с работниками, приглашенными сотрудниками); информационных (где, что, когда, как лучше); непосредственно призводственных ресурсов.

суббота, 21 сентября 2013 г.

Рефлексія до модуля 4


Виконання модуля 4.
Виконала ще один модуль.

     Як завжди, для мене найскладнішими були завдання технічного характеру, приходилося перечитувати інструкції, деякі фрагменти роботи переробляти. Подолати труднощі допомагає розуміння, що вже виконано суттєву частину роботи. Завдання стають цікавішими, вже навчилася багато того, що не вміла раніше. Карта знань допомогла сконцентрувати увагу на найважливіших аспектах аналізу бізнес-ідей. Крім виконання технічних робіт на комп’ютері, деякі питання виникли стосовно виділення бізнес-ідей та встановлення їх рейтингу. Це відбувається тому, що я не розумію основне «правило гри» при накопиченні та аналізі бізнес-ідей: з якої позиції до них підходити. Справа в тому, що я зараз не планую зміни своєї діяльності, тому не зрозуміло, з якої позиції вибирати ці ідеї: «понарошку», граючись в «якщо б …», чи з точки зору економічної доцільності (використовуючи професійні знання). То як я повинна їх запроваджувати, знаючи, що їй не скористаюсь ними і є ті сфери, які просто «не потягнути». Формувати посильну «маленьку» ідею з можливістю її реального втілення в життя, чи більш значну, але доцільну теоретично, а практично «не підйомну»? Ця невизначеність не дає повністю «вжитись» у роль.
     Найбільше сподобалось створення карти бізнес-ідей, причому тому, що це було моє технічне досягнення, пов’язане з творчою роботою. Я просто навчилася малювати ці рамочки й стрілочки і була цьому дуже рада. Інколи приходить думка це все покинути, бо дуже щільний графік виконання і відсилання вчасно завдань відбирає значно більше часу, чим передбачалося і це заважає іншим дуже важливим справам, які не можна відмінити. Тож кожного разу, сідаючи за  виконання завдань, міркую собі: спробую зробити ще й це. Нам пропонують звертатися за допомогою, питати поради. Але треба вміти ще й сформулювати, як спитати, що не зрозуміло. Дистанційне навчання має як свої плюси, так і мінуси. Інколи просто потрібно, щоб хтось просто дивився, як ти виконуєш і міг вчасно сказати: не вийшло, бо просто не ту клавішу нажав або не нажав, не зрозумів значення терміну, відкрив не той документ.
Я вважаю, що допомогти обрати найкращі бізнес-ідеї можуть в першу чергу допомогти критерії щодо вмінь та навичок (виконувати те, в чому людина є професіоналом), а також особистих уподобань (що подобається, щоб робота приносила задоволення), але якщо людина хоче отримати найбільший прибуток, то дуже важливо визначити, де є високий попит, а потім зважити на те, що краще, щоб товар (або послуга) були унікальними або в цій сфері бізнесу була незначна конкуренція.
     Щоб навчитися створювати карту знань, я зробили цю вправу 2 рази: спочатку через сервіс Сасоо (який спочатку не загружався, потім щось зависло, і лише через деякий час змогла виконати завдання), а потім – більш «традиційним» способом – у вигляді презентації. І хоч у другому випадку робота була більш кропотлива і картинка виявилася не такою досконалою на вигляд, виконувати її було спокійніше.
Які поради можна дати учням  щодо роботи з сервісом Сасоо? Вивчати інструкцію, робити все по крокам і уважно слідкувати, «які кнопочки і стрілочки нажимати». Але, думаю, що наші учні є більш обізнані в сфері комп’ютерних технологій і у них можуть виникати зовсім інші труднощі.

вторник, 17 сентября 2013 г.

Модуль 3. Початок навчання в дистанційному курсі. Блог створено

З кожним днем навчання стає важчим, але цікавішим. Сьогодні - створення блогу.
Не така вже і легка ця справа. Я працювала за інструкцією. Вправи були досить цікаві, але труднощі виникають через недостатній рівень знань саме з роботи з комп'ютерними технологіями. Взагалі-то зараз мої думки більше не по бізнес-ідею, а про те, як вчасно виконати певні завдання. Отже, про бізнес-ідею напишу пізніше. Все-таки потрібно зосередитися і приділити більше уваги розробці бізнес-ідеї. Думаю, поступово справлюся і з цим. Цікаво, які враження від навчання у інших членів нашої групи.Аналізую свою роботу і вже бачу деякі недоліки. Буду намагатися їх усунути.